İçeriğe geç

Denizli Edirne Arası Kaç KM

Denizli Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Edirne arası kaç km? Denizli Edirne arası kaç saat? Denizli Edirne yol tarifi? Denizli Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Edirne Arası Kaç KM

Denizli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 km’dir. Denizli Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

Denizli Edirne Arası Kaç KM

Denizli Edirne Arası Kaç Saat

Denizli Edirne arası kaç saat; Denizli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Denizli Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Denizli Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.