İçeriğe geç

Çorum Edirne Arası Kaç KM

Çorum Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Edirne arası kaç km? Çorum Edirne arası kaç saat? Çorum Edirne yol tarifi? Çorum Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Edirne Arası Kaç KM

Çorum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 km’dir. Çorum Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 716 km’dir.

Çorum Edirne Arası Kaç KM

Çorum Edirne Arası Kaç Saat

Çorum Edirne arası kaç saat; Çorum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Çorum Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 716 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Çorum Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.