İçeriğe geç

Çankırı Edirne Arası Kaç KM

Çankırı Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Edirne arası kaç km? Çankırı Edirne arası kaç saat? Çankırı Edirne yol tarifi? Çankırı Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Edirne Arası Kaç KM

Çankırı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 km’dir. Çankırı Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 585 km’dir.

Çankırı Edirne Arası Kaç KM

Çankırı Edirne Arası Kaç Saat

Çankırı Edirne arası kaç saat; Çankırı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çankırı Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 585 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Çankırı Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.