İçeriğe geç

Burdur Edirne Arası Kaç KM

Burdur Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Edirne arası kaç km? Burdur Edirne arası kaç saat? Burdur Edirne yol tarifi? Burdur Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Edirne Arası Kaç KM

Burdur Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 830 km’dir. Burdur Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Burdur Edirne Arası Kaç Saat

Burdur Edirne arası kaç saat; Burdur Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 830 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Burdur Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Burdur Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 830 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.