İçeriğe geç

Bolu Edirne Arası Kaç KM

Bolu Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Edirne arası kaç km? Bolu Edirne arası kaç saat? Bolu Edirne yol tarifi? Bolu Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Edirne Arası Kaç KM

Bolu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 km’dir. Bolu Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 436 km’dir.

Bolu Edirne Arası Kaç Saat

Bolu Edirne arası kaç saat; Bolu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bolu Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 436 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bolu Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.