İçeriğe geç

Bitlis Edirne Arası Kaç KM

Bitlis Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Edirne arası kaç km? Bitlis Edirne arası kaç saat? Bitlis Edirne yol tarifi? Bitlis Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Edirne Arası Kaç KM

Bitlis Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1888 km’dir. Bitlis Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1373 km’dir.

Bitlis Edirne Arası Kaç Saat

Bitlis Edirne arası kaç saat; Bitlis Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 21 saat sürmektedir. Bitlis Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 23 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1373 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

21 saat

Otobüs ile;

23 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Bitlis Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 104 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 152 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.