İçeriğe geç

Bingöl Edirne Arası Kaç KM

Bingöl Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Edirne arası kaç km? Bingöl Edirne arası kaç saat? Bingöl Edirne yol tarifi? Bingöl Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Edirne Arası Kaç KM

Bingöl Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 km’dir. Bingöl Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1223 km’dir.

Bingöl Edirne Arası Kaç Saat

Bingöl Edirne arası kaç saat; Bingöl Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1223 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 7 dakika

Bingöl Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1573 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 126 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.