İçeriğe geç

Edirne Batman Arası Kaç KM


Edirne Batman arası kaç km;
yazımızda öncelikle Edirne ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Batman arası kaç km? Edirne Batman arası kaç saat? Edirne Batman yol tarifi? Edirne Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Edirne Batman Arası Kaç KM

Edirne Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1780 km’dir. Edirne Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1315 km’dir.

Edirne Batman Arası Kaç Saat

Edirne Batman arası kaç saat; Edirne Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1780 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Edirne Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1315 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Edirne Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1780 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 98 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 143 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.