İçeriğe geç

Eceabat Yol Tarifi

Çanakkale Eceabat yol tarifi; yazımızda öncelikle Eceabat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eceabat’a nasıl gidilir? Eceabat yol tarifi? Eceabat yol haritası? Eceabat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eceabat İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Eceabat, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Eceabat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 430 km2’dir. Eceabat ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Eceabat ilinin Kuzeyinde Gelibolu ilçesi bulunmaktadır. Eceabat ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eceabat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eceabat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.784 nüfusa sahiptir.

Eceabat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eceabat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eceabat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eceabat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eceabat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eceabat’a Nasıl Gidilir? Eceabat Yol Tarifi

Eceabat’a kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eceabat’a gelebilirsiniz. Eceabat karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 30,2 km, İstanbul’a yaklaşık 339 km, Ankara’ya yaklaşık 673 km, İzmir’den ise yaklaşık 380 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eceabat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.