İçeriğe geç

Eceabat Posta Kodu

Eceabat Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Eceabat Posta Kodu Sorgulama

Eceabat’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Eceabat ilçesi Hakkında

Eceabat ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Eceabat, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Eceabat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 430 km2’dir. Rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Eceabat ilinin Kuzeyinde Gelibolu ilçesi bulunmaktadır. Eceabat ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eceabat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eceabat ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.863 nüfusa sahiptir.

Eceabat Posta Kodu
Eceabat Posta Kodu