İçeriğe geç

Düzköy Yol Tarifi

Trabzon Düzköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Düzköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Düzköy’e nasıl gidilir? Düzköy yol tarifi? Düzköy yol haritası? Düzköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Düzköy İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Düzköy, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Düzköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 125 km2’dir. Düzköy ilçesinin rakımı ise 780 m olarak hesaplanmıştır. Düzköy ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Akçaabat, batısında Vakfıkepir ve Tonya, Güneyinde ise Maçka ilçeleri bulunmaktadır. Düzköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Düzköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Düzköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.909 nüfusa sahiptir.

Düzköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Düzköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Düzköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Düzköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Düzköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Düzköy’e Nasıl Gidilir? Düzköy Yol Tarifi

Düzköy’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Düzköy’e gelebilirsiniz. Düzköy karayolu ile Trabzon şehir merkezine 97.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.058 km, Ankara’ya yaklaşık 725 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.411 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Düzköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.