İçeriğe geç

Düzköy Posta Kodu

Düzköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Düzköy Posta Kodu Sorgulama

Düzköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Düzköy ilçesi Hakkında

Düzköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Düzköy, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Düzköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 125 km2’dir. Rakımı ise 780 m olarak hesaplanmıştır. Düzköy ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Akçaabat, batısında Vakfıkepir ve Tonya, Güneyinde ise Maçka ilçeleri bulunmaktadır. Düzköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Düzköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Düzköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.815 nüfusa sahiptir.

Düzköy Posta Kodu
Düzköy Posta Kodu