İçeriğe geç

Düziçi Yol Tarifi

Osmaniye Düziçi yol tarifi; yazımızda öncelikle Düziçi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Düziçi’ne nasıl gidilir? Düziçi yol tarifi? Düziçi yol haritası? Düziçi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Düziçi İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Düziçi, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Düziçi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 595 km2’dir. Düziçi ilçesinin rakımı ise 401 m olarak hesaplanmıştır. Düziçi ilçesinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda Bahçe, batısında Kadirli, Güneyinde ise Hasanbeyli ve Osmaniye Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Düziçi ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Düziçi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Düziçi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 84.133 nüfusa sahiptir.

Düziçi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Düziçi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Düziçi’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Düziçi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Düziçi’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Düziçi’ne Nasıl Gidilir? Düziçi Yol Tarifi

Düziçi’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Düziçi’ne gelebilirsiniz. Düziçi karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 38.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.039 km, Ankara’ya yaklaşık 604 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.013 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Düziçi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.