İçeriğe geç

Düzce Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Düzce ilinin alan kodu ise 380 şeklindedir. Düzce ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

380 Nerenin Alan Kodu?

Düzce İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 380 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Düzce Telefon Kodu, Düzce ili

Düzce ilçeleri, Düzce ilini alan olarak Türkiye’nin yetmiş sekizinci en büyük illerindendir. Düzce ilinin bilinen tarihi M.Ö. 1390 yıllara kadar gitmektedir. Yöre, birçok kavimin ve devletin istilasına maruz kalmıştır. Çevresinde Frig, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Düzce ilinin ekonomisi İstanbul ilinin çevresinde olması durumu sanayi sektöründe gelişme gösterdiği görülmektedir. Diğer ekonomik faaliyet olarak tarım, ormancılık ve hayvancılık sektörleri de görülmektedir. Düzce ilinin 2020 TÜİK verisine göre 395.679 nüfusa sahip ilidir. Düzce ilinde sekiz tane ilçe bulunmaktadır.

Düzce ilinin yüz ölçümü 2,574 km2’dir. Düzce ilinin coğrafi konumu 40° 50′ 19.3848” Kuzey ve 31° 9′ 45.3924” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Düzce Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…