İçeriğe geç

Dursunbey Yol Tarifi

Balıkesir Dursunbey yol tarifi; yazımızda öncelikle Dursunbey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dursunbey’e nasıl gidilir? Dursunbey yol tarifi? Dursunbey yol haritası? Dursunbey İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dursunbey İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Dursunbey, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Dursunbey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.719 km2’dir. Dursunbey ilçesinin rakımı ise 638 m olarak hesaplanmıştır. Dursunbey ilinin Kuzeyinde Bursa, batısında Bigadiç, Güneyinde ise Kütahya ilçeleri bulunmaktadır. Dursunbey ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dursunbey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dursunbey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.122 nüfusa sahiptir.

Dursunbey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dursunbey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dursunbey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dursunbey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dursunbey’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dursunbey’e Nasıl Gidilir? Dursunbey Yol Tarifi

Dursunbey’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dursunbey’e gelebilirsiniz. Dursunbey karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 97,6 km, İstanbul’a yaklaşık 346 km, Ankara’ya yaklaşık 457 km, İzmir’den ise yaklaşık 300 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dursunbey ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dursunbey ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.