İçeriğe geç

Durağan Yol Tarifi

Sinop Durağan yol tarifi; yazımızda öncelikle Durağan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Durağan’a nasıl gidilir? Durağan yol tarifi? Durağan yol haritası? Durağan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Durağan İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Durağan, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Durağan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 995 km2’dir. Durağan ilçesinin rakımı ise 213 m olarak hesaplanmıştır. Durağan ilçesinin Kuzeyinde Dikmen ve Boyabat, doğusunda ve güneyinde Samsun, batısında Boyabat ve Saraydüzü ilçeleri bulunmaktadır. Durağan ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Durağan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Durağan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.815 nüfusa sahiptir.

Durağan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Durağan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Durağan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Durağan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Durağan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Durağan’a Nasıl Gidilir? Durağan Yol Tarifi

Durağan’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Durağan’a gelebilirsiniz. Durağan karayolu ile Sinop şehir merkezine 127 km, İstanbul’a yaklaşık 630 km, Ankara’ya yaklaşık 355 km, İzmir’den ise yaklaşık 983 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Durağan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.