İçeriğe geç

Durağan Posta Kodu

Durağan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Durağan Posta Kodu Sorgulama

Durağan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Durağan ilçesi Hakkında

Durağan ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’nun ilçesi olan Durağan, Sinop’nun yerleşim yerlerinden biridir. Durağan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.046 km2’dir. Durağan ilçesinin rakımı ise 1.139 m olarak hesaplanmıştır. Durağan ilçesinin Kuzeyinde Gölköy, Ulubey ve Kabadüz, doğusunda Giresun, batısında Sivas, Güneyinde ise Tokat ilçeleri bulunmaktadır. Durağan ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Durağan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Durağan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 17.861 nüfusa sahiptir.

Durağan Posta Kodu
Durağan Posta Kodu