İçeriğe geç

Dumlupınar Yol Tarifi

Kütahya Dumlupınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Dumlupınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dumlupınar’a nasıl gidilir? Dumlupınar yol tarifi? Dumlupınar yol haritası? Dumlupınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dumlupınar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Dumlupınar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Dumlupınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 250 km2’dir. Dumlupınar ilçesinin rakımı ise 1.228 m olarak hesaplanmıştır. Dumlupınar ilçesinin Kuzeyinde Altıntaş, doğusunda ve güneyinde Afyonkarahisar, batısında Uşak ilçeleri bulunmaktadır. Dumlupınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dumlupınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dumlupınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.944 nüfusa sahiptir.

Dumlupınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dumlupınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dumlupınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dumlupınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dumlupınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dumlupınar’a Nasıl Gidilir? Dumlupınar Yol Tarifi

Dumlupınar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dumlupınar’a gelebilirsiniz. Dumlupınar karayolu ile Kütahya şehir merkezine 82 km, İstanbul’a yaklaşık 410 km, Ankara’ya yaklaşık 316 km, İzmir’den ise yaklaşık 280 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dumlupınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.