İçeriğe geç

Dumlupınar Posta Kodu

Dumlupınar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dumlupınar Posta Kodu Sorgulama

Dumlupınar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dumlupınar ilçesi Hakkında

Dumlupınar ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Dumlupınar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Dumlupınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 250 km2’dir. Rakımı ise 1.228 m olarak hesaplanmıştır. Dumlupınar ilçesinin Kuzeyinde Altıntaş, doğusunda ve güneyinde Afyonkarahisar, batısında Uşak ilçeleri bulunmaktadır. Dumlupınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dumlupınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dumlupınar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.945 nüfusa sahiptir.

Dumlupınar Posta Kodu
Dumlupınar Posta Kodu