İçeriğe geç

Dulkadiroğlu Yol Tarifi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Dulkadiroğlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dulkadiroğlu’na nasıl gidilir? Dulkadiroğlu yol tarifi? Dulkadiroğlu yol haritası? Dulkadiroğlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dulkadiroğlu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Dulkadiroğlu, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Dulkadiroğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.176 km2’dir. Dulkadiroğlu ilçesinin rakımı ise 538 m olarak hesaplanmıştır. Dulkadiroğlu ilçesinin Kuzeyinde Göksun ve Ekinözü, doğusunda Nurhak, Çağlayancerit ve Pazarcık, batısında Onikişubat, Güneyinde ise Pazarcık ve Türkoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Dulkadiroğlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dulkadiroğlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dulkadiroğlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 223.277 nüfusa sahiptir.

Dulkadiroğlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dulkadiroğlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dulkadiroğlu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dulkadiroğlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dulkadiroğlu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dulkadiroğlu’na Nasıl Gidilir? Dulkadiroğlu Yol Tarifi

Dulkadiroğlu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dulkadiroğlu’na gelebilirsiniz. Dulkadiroğlu karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 50.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.037 km, Ankara’ya yaklaşık 593 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.104 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dulkadiroğlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dulkadiroğlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.