İçeriğe geç

Döşemealtı Yol Tarifi

Antalya Döşemealtı yol tarifi; yazımızda öncelikle Döşemealtı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Döşemealtı‘na nasıl gidilir? Döşemealtı yol tarifi? Döşemealtı yol haritası? Döşemealtı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Döşemealtı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Döşemealtı, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Döşemealtı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 673km2’dir. Döşemealtı ilçesinin rakımı ise 300 m olarak hesaplanmıştır. Döşemealtı ilinin Kuzeyinde Burdur, doğusunda Kepez, batısında Korkuteli, Güneyinde ise Konyaaltı ilçeleri bulunmaktadır. Döşemealtı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Döşemealtı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Döşemealtı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 58.250 nüfusa sahiptir.

Döşemealtı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Döşemealtı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Döşemealtı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Döşemealtı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Döşemealtı‘na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Döşemealtı’na Nasıl Gidilir? Döşemealtı Yol Tarifi

Döşemealtı‘na kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Döşemealtı‘na gelebilirsiniz. Döşemealtı karayolu ile Antalya şehir merkezine 25 km, İstanbul’a yaklaşık 678 km, Ankara’ya yaklaşık 532 km, İzmir’den ise yaklaşık 443 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Döşemealtı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Döşemealtı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.