İçeriğe geç

Dörtyol Yol Tarifi

Hatay Dörtyol yol tarifi; yazımızda öncelikle Dörtyol şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dörtyol’a nasıl gidilir? Dörtyol yol tarifi? Dörtyol yol haritası? Dörtyol İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dörtyol İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Dörtyol, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Dörtyol İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 342 km2’dir. Dörtyol ilçesinin rakımı ise 48 m olarak hesaplanmıştır. Dörtyol ilinin Kuzeyinde Erzin, doğusunda ise Hassa, Güneyinde ise Payas ilçeleri bulunmaktadır. Dörtyol ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dörtyol İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dörtyol ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre125.138 nüfusa sahiptir.

Dörtyol İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dörtyol Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dörtyol’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dörtyol Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dörtyol’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dörtyol’a Nasıl Gidilir? Dörtyol Yol Tarifi

Dörtyol’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dörtyol’a gelebilirsiniz. Dörtyol karayolu ile Hatay şehir merkezine 81.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.020 km, Ankara’ya yaklaşık 584 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.006 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dörtyol ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dörtyol ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.