İçeriğe geç

Dörtdivan Yol Tarifi

Bolu Dörtdivan yol tarifi; yazımızda öncelikle Dörtdivan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dörtdivan’a nasıl gidilir? Dörtdivan yol tarifi? Dörtdivan yol haritası? Dörtdivan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dörtdivan İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Dörtdivan, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Dörtdivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 634 km2’dir. Dörtdivan ilçesinin rakımı ise 1.168 m olarak hesaplanmıştır. Dörtdivan ilinin Kuzeyinde Yeniçağa, doğusunda ise Gerede, batısında Bolu merkez, Güneyinde ise Kıbrıscık ilçeleri bulunmaktadır. Dörtdivan ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dörtdivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dörtdivan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.750 nüfusa sahiptir.

Dörtdivan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dörtdivan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dörtdivan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dörtdivan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dörtdivan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dörtdivan’a Nasıl Gidilir? Dörtdivan Yol Tarifi

Dörtdivan’a kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dörtdivan’a gelebilirsiniz. Dörtdivan karayolu ile Bolu şehir merkezine 50,2 km, İstanbul’a yaklaşık 317 km, Ankara’ya yaklaşık 145 km, İzmir’den ise yaklaşık 669 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.