Dörtdivan Posta Kodu

Dörtdivan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dörtdivan Posta Kodu Sorgulama

Dörtdivan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dörtdivan ilçesi Hakkında

Dörtdivan ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Dörtdivan, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Dörtdivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 634 km2’dir. Rakımı ise 1.168 m olarak hesaplanmıştır. Dörtdivan ilinin Kuzeyinde Yeniçağa, doğusunda ise Gerede, batısında Bolu merkez, Güneyinde ise Kıbrıscık ilçeleri bulunmaktadır. Dörtdivan ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dörtdivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dörtdivan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.585 nüfusa sahiptir.

Dörtdivan Posta Kodu
Dörtdivan Posta Kodu