İçeriğe geç

Domaniç Yol Tarifi

Kütahya Domaniç yol tarifi; yazımızda öncelikle Domaniç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Domaniç’e nasıl gidilir? Domaniç yol tarifi? Domaniç yol haritası? Domaniç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Domaniç İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Domaniç, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Domaniç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 539 km2’dir. Domaniç ilçesinin rakımı ise 873 m olarak hesaplanmıştır. Domaniç ilçesinin Kuzeyinde  ve batısında Bursa, doğusunda Bilecik, Güneyinde ise Tavşanlı ilçeleri bulunmaktadır. Domaniç ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Domaniç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Domaniç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.652 nüfusa sahiptir.

Domaniç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Domaniç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Domaniç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Domaniç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Domaniç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Domaniç’e Nasıl Gidilir? Domaniç Yol Tarifi

Domaniç’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Domaniç’e gelebilirsiniz. Domaniç karayolu ile Kütahya şehir merkezine 88.6 km, İstanbul’a yaklaşık 239 km, Ankara’ya yaklaşık 346 km, İzmir’den ise yaklaşık 436 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Domaniç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.