İçeriğe geç

Doğubayazıt Yol Tarifi

Ağrı, Doğubayazıt yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğubayazıt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğubayazıt’a nasıl gidilir? Doğubayazıt yol tarifi? Doğubayazıt yol haritası? Doğubayazıt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğubayazıt İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Doğubayazıt, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Doğubayazıt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak  2.250km2’dir. Doğubayazıt ilçesinin rakımı ise 1.594 m olarak hesaplanmıştır. Doğubayazıt ilinin Kuzeyinde Iğdır, batısında Diyadin, Güneyinde ise Van ilçeleri bulunmaktadır. Doğubayazıt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğubayazıt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğubayazıt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 119.807 nüfusa sahiptir. Doğubayazıt’a gidebilmek için aşağıda bulunan linke tıklayabilirsiniz.

Doğubayazıt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğubayazıt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğubayazıt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğubayazıt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğubayazıt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğubayazıt’a Nasıl Gidilir? Doğubayazıt Yol Tarifi

Doğubayazıt’a kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğubayazıt’a gelebilirsiniz. Doğubayazıt ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 112km, İstanbul’a yaklaşık 1,507km, Ankara’ya yaklaşık 1,143 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,859     km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğubayazıt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.