İçeriğe geç

Doğanyurt Yol Tarifi

Kastamonu Doğanyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğanyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğanyurt’a nasıl gidilir? Doğanyurt yol tarifi? Doğanyurt yol haritası? Doğanyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğanyurt İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Doğanyurt, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Doğanyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 193 km2’dir. Doğanyurt ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Doğanyurt ilçesinin doğusunda İnebolu, batısında Cide, Güneyinde ise Küre, Şenpazar ve Azdavay ilçeleri bulunmaktadır. Doğanyurt ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.651 nüfusa sahiptir.

Doğanyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğanyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğanyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğanyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğanyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğanyurt’a Nasıl Gidilir? Doğanyurt Yol Tarifi

Doğanyurt’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğanyurt’a gelebilirsiniz. Doğanyurt karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 129 km, İstanbul’a yaklaşık 564 km, Ankara’ya yaklaşık 344 km, İzmir’den ise yaklaşık 917 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.