İçeriğe geç

Doğanyol Yol Tarifi

Malatya Doğanyol yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğanyol şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğanyol’a nasıl gidilir? Doğanyol yol tarifi? Doğanyol yol haritası? Doğanyol İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğanyol İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Doğanyol, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanyol İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 177 km2’dir. Doğanyol ilçesinin rakımı ise 929 m olarak hesaplanmıştır. Doğanyol ilçesinin Kuzeyinde Elazığ, doğusunda Diyarbakır, batısında ve Güneyinde ise Pütürge ilçeleri bulunmaktadır. Doğanyol ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanyol İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanyol ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.051 nüfusa sahiptir.

Doğanyol İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğanyol Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğanyol’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğanyol Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğanyol’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğanyol’a Nasıl Gidilir? Doğanyol Yol Tarifi

Doğanyol’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğanyol’a gelebilirsiniz. Doğanyol karayolu ile Malatya şehir merkezine 79 km, İstanbul’a yaklaşık 1.188 km, Ankara’ya yaklaşık 744 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.272 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanyol ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanyol ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.