İçeriğe geç

Doğanşehir Yol Tarifi

Malatya Doğanşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğanşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğanşehir’e nasıl gidilir? Doğanşehir yol tarifi? Doğanşehir yol haritası? Doğanşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğanşehir İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Doğanşehir, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.364 km2’dir. Doğanşehir ilçesinin rakımı ise 1.225 m olarak hesaplanmıştır. Doğanşehir ilçesinin Kuzeyinde Akçadağ ve Yeşilyurt, doğusunda ve güneyinde Adıyaman, batısında Kahramanmaraş ilçeleri bulunmaktadır. Doğanşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 38.690 nüfusa sahiptir.

Doğanşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğanşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğanşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğanşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğanşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğanşehir’e Nasıl Gidilir? Doğanşehir Yol Tarifi

Doğanşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğanşehir’e gelebilirsiniz. Doğanşehir karayolu ile Malatya şehir merkezine 72 km, İstanbul’a yaklaşık 1.118 km, Ankara’ya yaklaşık 673 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.225 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.