İçeriğe geç

Doğanşar Yol Tarifi

Sivas Doğanşar yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğanşar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğanşar’a nasıl gidilir? Doğanşar yol tarifi? Doğanşar yol haritası? Doğanşar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğanşar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Doğanşar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanşar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 370 km2’dir. Doğanşar ilçesinin rakımı ise 1.299 m olarak hesaplanmıştır. Doğanşar ilçesinin Kuzeyinde Koyulhisar ve Tokat, doğusunda Koyulhisar ve Zara, batısında Tokat, Güneyinde ise Hafik ilçeleri bulunmaktadır. Doğanşar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanşar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanşar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.842 nüfusa sahiptir.

Doğanşar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğanşar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğanşar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğanşar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğanşar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğanşar’a Nasıl Gidilir? Doğanşar Yol Tarifi

Doğanşar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğanşar’a gelebilirsiniz. Doğanşar karayolu ile Sivas şehir merkezine 101 km, İstanbul’a yaklaşık 878 km, Ankara’ya yaklaşık 534 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.231 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanşar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanşar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.