İçeriğe geç

Doğanşar Posta Kodu

Doğanşar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Doğanşar Posta Kodu Sorgulama

Doğanşar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Doğanşar ilçesi Hakkında

Doğanşar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Doğanşar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanşar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Rakımı ise 1.045 m olarak hesaplanmıştır. Doğanşar ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda Gölova, batısında Suşehri, Güneyinde ise İmranlı ve Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Doğanşar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanşar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanşar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.780 nüfusa sahiptir.

Doğanşar Posta Kodu
Doğanşar Posta Kodu