İçeriğe geç

Doğankent Yol Tarifi

Giresun Doğankent yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğankent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğankent’e nasıl gidilir? Doğankent yol tarifi? Doğankent yol haritası? Doğankent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğankent İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Doğankent, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Doğankent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 110 km2’dir. Doğankent ilçesinin rakımı ise 195 m olarak hesaplanmıştır. Doğankent ilinin Kuzeyinde Göreli, doğusunda ise Çanakçı, batısında Güce, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Doğankent ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğankent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğankent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.613 nüfusa sahiptir.

Doğankent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğankent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğankent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğankent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğankent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğankent’e Nasıl Gidilir? Doğankent Yol Tarifi

Doğankent’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğankent’e gelebilirsiniz. Doğankent karayolu ile Giresun şehir merkezine 92.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.016 km, Ankara’ya yaklaşık 681 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.369 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.