İçeriğe geç

Doğankent Posta Kodu

Doğankent Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Doğankent Posta Kodu Sorgulama

Doğankent’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Doğankent ilçesi Hakkında

Doğankent ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz doksan altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Doğankent, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Doğankent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 110 km2’dir. Rakımı ise 195 m olarak hesaplanmıştır. Doğankent ilinin Kuzeyinde Göreli, doğusunda ise Çanakçı, batısında Güce, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Doğankent ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğankent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğankent ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.751 nüfusa sahiptir.

Doğankent Posta Kodu
Doğankent Posta Kodu