İçeriğe geç

Doğanhisar Yol Tarifi

Konya Doğanhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Doğanhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Doğanhisar’a nasıl gidilir? Doğanhisar yol tarifi? Doğanhisar yol haritası? Doğanhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Doğanhisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Doğanhisar, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Doğanhisar ilçesinin rakımı ise 1.188 m olarak hesaplanmıştır. Doğanhisar ilçesinin Kuzeyinde Akşehir, doğusunda Ilgın, batısında Isparta, Güneyinde ise Hüyük ilçeleri bulunmaktadır. Doğanhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.810 nüfusa sahiptir.

Doğanhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğanhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Doğanhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Doğanhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğanhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Doğanhisar’a Nasıl Gidilir? Doğanhisar Yol Tarifi

Doğanhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Doğanhisar’a gelebilirsiniz. Doğanhisar karayolu ile Konya şehir merkezine 101 km, İstanbul’a yaklaşık 553 km, Ankara’ya yaklaşık 281km, İzmir’den ise yaklaşık 474 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanhisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Doğanhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.