İçeriğe geç

Doğanhisar Posta Kodu

Doğanhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Doğanhisar Posta Kodu Sorgulama

Doğanhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Doğanhisar ilçesi Hakkında

Doğanhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Doğanhisar, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Doğanhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Rakımı ise 1.188 m olarak hesaplanmıştır. Doğanhisar ilçesinin Kuzeyinde Akşehir, doğusunda Ilgın, batısında Isparta, Güneyinde ise Hüyük ilçeleri bulunmaktadır. Doğanhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Doğanhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Doğanhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.520 nüfusa sahiptir.

Doğanhisar Posta Kodu
Doğanhisar Posta Kodu