İçeriğe geç

Dodurga Yol Tarifi

Çorum Dodurga yol tarifi; yazımızda öncelikle Dodurga şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dodurga’na nasıl gidilir? Dodurga yol tarifi? Dodurga yol haritası? Dodurga İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dodurga İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Dodurga, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Dodurga İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 229 km2’dir. Dodurga ilçesinin rakımı ise 624 m olarak hesaplanmıştır. Dodurga ilinin Kuzeyinde Osmancık, doğusunda ise Laçin, batısında ve güneyinde Oğuzlar ilçeleri bulunmaktadır. Dodurga ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dodurga İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dodurga ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.588 nüfusa sahiptir.

Dodurga İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dodurga Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dodurga’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dodurga Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dodurga’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dodurga’ya Nasıl Gidilir? Dodurga Yol Tarifi

Dodurga’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dodurga’ya gelebilirsiniz. Dodurga karayolu ile Çorum şehir merkezine 67,4 km, İstanbul’a yaklaşık 588 km, Ankara’ya yaklaşık 255 km, İzmir’den ise yaklaşık 941 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.