İçeriğe geç

Dodurga Posta Kodu

Dodurga Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dodurga Posta Kodu Sorgulama

Dodurga’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dodurga ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Dodurga, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Dodurga İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 229 km2’dir. Rakımı ise 624 m olarak hesaplanmıştır. Dodurga ilinin Kuzeyinde Osmancık, doğusunda ise Laçin, batısında ve güneyinde Oğuzlar ilçeleri bulunmaktadır. Dodurga ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dodurga İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dodurga ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.588 nüfusa sahiptir.

Dodurga Posta Kodu
Dodurga Posta Kodu