Diyarbakır Viranşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Viranşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Viranşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Viranşehir arası kaç km? Diyarbakır Viranşehir arası kaç saat? Diyarbakır Viranşehir yol tarifi? Diyarbakır Viranşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Viranşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 29.9028” Kuzey ve 40° 12′ 39.5388” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Viranşehir ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Viranşehir ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,297 km2dir. Viranşehir ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 14′ 9.1212” Kuzey ve 39° 45′ 44.5644” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Viranşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 km’dir.

Diyarbakır Viranşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Viranşehir Arası Kaç Saat

Diyarbakır Viranşehir arası kaç saat; Diyarbakır Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Viranşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Diyarbakır Viranşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Viranşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Viranşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Viranşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Viranşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.