Diyarbakır Siverek Arası Kaç KM

Diyarbakır Siverek arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Siverek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Siverek arası kaç km? Diyarbakır Siverek arası kaç saat? Diyarbakır Siverek yol tarifi? Diyarbakır Siverek arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Siverek İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 29.9028” Kuzey ve 40° 12′ 39.5388” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siverek ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siverek ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 3,936 km2dir. Siverek ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 45′ 14.7780” Kuzey ve 39° 19′ 3.7740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Siverek Arası Kaç KM

Diyarbakır Siverek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Diyarbakır Siverek arası mesafe havayolu ile yaklaşık 80 km’dir.

Diyarbakır Siverek Arası Kaç KM

Diyarbakır Siverek Arası Kaç Saat

Diyarbakır Siverek arası kaç saat; Diyarbakır Siverek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diyarbakır Siverek arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Siverek arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 80 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Diyarbakır Siverek Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Siverek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Siverek Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Siverek arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siverek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siverek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.