İçeriğe geç

Diyarbakır Midyat Arası Kaç KM

Diyarbakır Midyat arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Midyat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Midyat arası kaç km? Diyarbakır Midyat arası kaç saat? Diyarbakır Midyat yol tarifi? Diyarbakır Midyat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Midyat İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,272km2’dir.Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 29.9028” Kuzey ve 40° 12′ 39.5388”DoğuGPS koordinatlarıdır.

Midyat ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Midyatilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,281km2dir.Midyat ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 25′ 39.7740” Kuzey ve 41° 20′ 17.9304” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Diyarbakır Midyat Arası Kaç KM

Diyarbakır Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 km’dir.

Diyarbakır Midyat Arası Kaç KM

Diyarbakır Midyat Arası Kaç Saat

Diyarbakır Midyat arası kaç saat; Diyarbakır Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Midyat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Diyarbakır Midyat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 158 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Midyat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Midyat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Midyat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Midyat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.