Diyarbakır Kulp Arası Kaç KM

Diyarbakır Kulp arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kulp şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kulp arası kaç km? Diyarbakır Kulp arası kaç saat? Diyarbakır Kulp yol tarifi? Diyarbakır Kulp arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kulp İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 29.9028” Kuzey ve 40° 12′ 39.5388” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kulp ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kulp ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,560 km2dir. Kulp ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 30′ 0.4248” Kuzey ve 41° 0′ 35.4996” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kulp Arası Kaç KM

Diyarbakır Kulp arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 km’dir.

Diyarbakır Kulp Arası Kaç KM

Diyarbakır Kulp Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kulp arası kaç saat; Diyarbakır Kulp arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Kulp arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Diyarbakır Kulp Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kulp arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kulp Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kulp arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kulp’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kulp’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.