İçeriğe geç

Diyarbakır Denizli Arası Kaç KM

Diyarbakır Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Denizli arası kaç km? Diyarbakır Denizli arası kaç saat? Diyarbakır Denizli yol tarifi? Diyarbakır Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Diyarbakır Denizli Arası Kaç KM

Diyarbakır Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1251 km’dir. Diyarbakır Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 977 km’dir.

Diyarbakır Denizli Arası Kaç KM

Diyarbakır Denizli Arası Kaç Saat

Diyarbakır Denizli arası kaç saat; Diyarbakır Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1251 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Diyarbakır Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Diyarbakır Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 977 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 48 dakika

Diyarbakır Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1251 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.