İçeriğe geç

Diyarbakır Çorum Arası Kaç KM

Diyarbakır Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Çorum arası kaç km? Diyarbakır Çorum arası kaç saat? Diyarbakır Çorum yol tarifi? Diyarbakır Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Diyarbakır Çorum Arası Kaç KM

Diyarbakır Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 km’dir. Diyarbakır Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 540 km’dir.

Diyarbakır Çorum Arası Kaç KM

Diyarbakır Çorum Arası Kaç Saat

Diyarbakır Çorum arası kaç saat; Diyarbakır Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Diyarbakır Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 540 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 13 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 13 dakika

Diyarbakır Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.