Diyarbakır Çermik Arası Kaç KM

Diyarbakır Çermik arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Çermik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Çermik arası kaç km? Diyarbakır Çermik arası kaç saat? Diyarbakır Çermik yol tarifi? Diyarbakır Çermik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Çermik İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 29.9028” Kuzey ve 40° 12′ 39.5388” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çermik ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Çermik ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 948 km2dir. Çermik ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 8′ 6.3384” Kuzey ve 39° 27′ 22.0320” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Çermik Arası Kaç KM

Diyarbakır Çermik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 km’dir. Diyarbakır Çermik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 70 km’dir.

Diyarbakır Çermik Arası Kaç KM

Diyarbakır Çermik Arası Kaç Saat

Diyarbakır Çermik arası kaç saat; Diyarbakır Çermik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diyarbakır Çermik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Çermik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 70 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Diyarbakır Çermik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Çermik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Çermik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Çermik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çermik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çermik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.