İçeriğe geç

Diyarbakır Çankırı Arası Kaç KM

Diyarbakır Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Çankırı arası kaç km? Diyarbakır Çankırı arası kaç saat? Diyarbakır Çankırı yol tarifi? Diyarbakır Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Çankırı Arası Kaç KM

Diyarbakır Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 km’dir. Diyarbakır Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 662 km’dir.

Diyarbakır Çankırı Arası Kaç KM

Diyarbakır Çankırı Arası Kaç Saat

Diyarbakır Çankırı arası kaç saat; Diyarbakır Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Diyarbakır Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat  sürmektedir. Diyarbakır Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 662 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Diyarbakır Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.