İçeriğe geç

Diyarbakır Burdur Arası Kaç KM

Diyarbakır Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Burdur arası kaç km? Diyarbakır Burdur arası kaç saat? Diyarbakır Burdur yol tarifi? Diyarbakır Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Burdur Arası Kaç KM

Diyarbakır Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 km’dir. Diyarbakır Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 895 km’dir.

Diyarbakır Burdur Arası Kaç Saat

Diyarbakır Burdur arası kaç saat; Diyarbakır Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat  30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 895 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Diyarbakır Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.