İçeriğe geç

Diyarbakır Bolu Arası Kaç KM

Diyarbakır Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bolu arası kaç km? Diyarbakır Bolu arası kaç saat? Diyarbakır Bolu yol tarifi? Diyarbakır Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bolu Arası Kaç KM

Diyarbakır Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1066 km’dir. Diyarbakır Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 804 km’dir.

Diyarbakır Bolu Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bolu arası kaç saat; Diyarbakır Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1066 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Diyarbakır Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Diyarbakır Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 804 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Diyarbakır Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1066 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.