İçeriğe geç

Diyarbakır Bitlis Arası Kaç KM


Diyarbakır Bitlis arası kaç km;
yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bitlis arası kaç km? Diyarbakır Bitlis arası kaç saat? Diyarbakır Bitlis yol tarifi? Diyarbakır Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bitlis Arası Kaç KM

Diyarbakır Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 km’dir. Diyarbakır Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 211 km’dir.

Diyarbakır Bitlis Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bitlis arası kaç saat; Diyarbakır Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Diyarbakır Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Diyarbakır Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 211 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Diyarbakır Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.