İçeriğe geç

Diyarbakır Bingöl Arası Kaç KM

Diyarbakır Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bingöl arası kaç km? Diyarbakır Bingöl arası kaç saat? Diyarbakır Bingöl yol tarifi? Diyarbakır Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bingöl Arası Kaç KM

Diyarbakır Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 175 km’dir. Diyarbakır Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

Diyarbakır Bingöl Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bingöl arası kaç saat; Diyarbakır Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 175 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Diyarbakır Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Diyarbakır Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 175 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.