İçeriğe geç

Diyarbakır Bilecik Arası Kaç KM

Diyarbakır Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bilecik arası kaç km? Diyarbakır Bilecik arası kaç saat? Diyarbakır Bilecik yol tarifi? Diyarbakır Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’30° 41’D GPS  koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bilecik Arası Kaç KM

Diyarbakır Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 km’dir. Diyarbakır Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 918 km’dir.

Diyarbakır Bilecik Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bilecik arası kaç saat; Diyarbakır Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Diyarbakır Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Diyarbakır Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 918 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Diyarbakır Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.